Visibility Visibility: 0 km
Sunrise Sunrise: 05:05
Sunset Sunset: 19:16

Ultimele Știri

Olimpiu Morutan a jucat 45 de minute in primul meci de pregatire al Romaniei U21 !

25 martie 2017 | Fotbal, Sport

Selecționata Under 21 a României a disputat ieri, în Spania, la Marbella Football Center, primul meci sub comandat lui Daniel Isăilă, împotriva reprezentativei similare a Rusiei.

Elevii lui Daniel Isaila au inceput bine jocul,insa Rusii au profitat de prima greseala din aparare si au reusit sa inscrie . Aflati la primul meci in aceasta formula,jucatorii s-au gasit mai greu pe teren, lotul fiind neomogen.

La inceputul reprizei secunde a intrat si jucatorul lui FC Botosani, Olimpiu Morutan, el fiind printre cei mai tineri jucatori. In minutul 49, tricolorii au reusit sa egaleze prin noul intrat Virgil Ghita. Rusii au revenit repede in joc si au inscris de doua ori intr-un minut(68,69 ) . Pana la final rusii au mai inscris de doua ori si scorul s-a termina 5-1 .

Romania U21 mai are pregatit un meci cu Danemarca U21, luni de la ora 13:00 dupa care tricolorii vor reveni in tara.