Visibility Visibility: 0 km
Sunrise Sunrise: 05:16
Sunset Sunset: 19:08

Ultimele Știri

Golofca, eroul celor de la Botoșani în surpriza etapei. ”Suntem fericiți, este prima victorie la Dinamo acasă”

24 iulie 2017 | Fotbal, Sport

FC Botoșani a reușit surpriza etapei a doua din noul sezon al Ligii 1. Moldovenii s-au impus cu 1-0 pe terenul celor de la Dinamo, prin golul marcat în minutul 69 de Cătălin Golofca, care a fost cel mai bun om al echipei lui Costel Enache în acest meci. Pe lângă reușita avută, atacantul a mai avut o ocazie mare, în minutul 82 al meciului, când a lovit bara.

Sunt fericit, dar foarte obosit. Dinamo este o echipă bună, sunt epuizat acum, dar o să mă bucur mai târziu. Am avut noroc în prima repriză, ne bucurăm că am intrat cu 0-0 la pauză. În repriza a doua am avut și noi ceva ocazii, mă bucur că am marcat și am câștigat.

Eu mă pregătesc cât pot de bine la antrenament și încerc să dau cât mai bine în meciuri. Suntem fericiți, este prima victorie la Dinamo acasă. Am avut două meciuri grele cu CFR și Dinamo și ne bucurăm că am luat 4 puncte”, a declarat Cătălin Golofca la finalul partidei.

Golofca se află la primul gol din acest sezon, în două jocuri, iar în sezonul precedent a evoluat în 38 de partide, în toate competițiile, reușind să marcheze 9 goluri și să le ofere colegilor 4 pase de gol.