Sunset Sunset: 19:18

Ultimele Știri

FCM Dorohoi coboară pe ultimul loc

16 septembrie 2014 | Fotbal, Sport

fc botosani 25.05.13FCM Dorohoi a pierdut cu 2-0 meciul disputat cu ASC Bacău, sâmbătă, pe Stadionul „1 Mai” din Dorohoi. Golurile au fost marcate de fostul jucător al FC Botoşani, George Taban (’22), şi de Adrian Hurdubei (’57). Prima repriză a fost dominată de oaspeţi, dorohoienii încercând să recupereze în partea a doua. Ambele echipe au jucat dur, fiind multe accidentări, iar arbitrul a dat şapte cartonaşe galbene, patru pentru ACS Bacău, trei cartonaşe FCM Dorohoi, iar Răzvan Atudorei

a încasat un cartonaş roşu, cu câteva minute înainte de final. Vespazian Colban a trimis pe teren următorul 11: Prisacă – A. Vlaicu, Cososchi, Atudorei, Ursachi – Ghiviziu, Orăşanu (cpt.) – Barabaş (Pavăl ’59), Al. Vrabie (Tudorache ’89), Ed. Sandu (Mateiuc ’70) – Grumezescu. Pentru Victor Mihalachi, finanţatorul FCM Dorohoi, meciul nu a fost decât o bătălie pierdută, dar „războiul continuă”. „Echipa s-a mobilizat, jucătorii sunt la început, mai timizi, au jucat cu frică. A fost un meci mai slab de divizia B, dar s-a văzut că şi ei au vrut mai mult” a spus finanţatorul.