Sunset Sunset: 19:08

Ultimele Știri

FC Botosani – Dinamo Kiev 1-1 . Roman a inscris din penalty

2 iulie 2017 | Fotbal, Sport

FC Botoșani a reușit un egal neașteptat cu Dinamo Kiev, vicecampioana Ucrainei (1-1), în al doilea amical al moldovenilor din Austria.

Echipa preluată în această vară de Costel Enache a deschis scorul prin Mihai Roman,acesta punctând cu siguranță din penalty, în minutul 18.
Scorul final, 1-1, a fost stabilit încă din minutul 35, după reușita lui Bogdan Mykhaylychenko,care a înscris cu un șut din careu, după un balon respins în față de Pap.
Eduard Pap a avut o contributie serioasa la acest, portarul adus de la ASA Targu Mures a avut cateva intereventii excelente si i-a tinut in joc pe botosaneni cu paradele sale.
FC Botoşani: Pap – Patache, Plămadă, Tincu, Muşat – Bordeianu, Cucu – M. Roman, Moruţan, Golofca – D. Popa
În repriza secundă au mai intrat Miron, Burcă, Juncanaru, Serediuc, Buş şi Ciaccheri