Sunset Sunset: 19:16

Ultimele Știri

FC Botosani – CSM Poli Iasi 0-1 . Eficienta zero pentru elevii lui Leo

26 mai 2017 | Fotbal, Sport

FC Botosani a pierdut,scor 0-1,pe Municipal in derby-ul Moldovei cu CSM Poli Iasi . Echipa lui Eugen Neagoe s-a distantat la patru puncte de locul doi,cu doua etape inainte de finalul campionatului si au luat o optiune serioasa pentru prima pozitie. Prima ocazie a meciului a fost de partea oaspetilor,sutul lui MItic fiind blocat de Cobrea. Sase minute mai tarziu Musat a tras dintr-o pozitie excelenta insa Grahovac a respins excelent. In minutul 23,Mihai Roman executa o lovitura libera dintr-o pozitie buna,dar Grahovac a intervenit din nou . La pauza s-a intrat cu scorul de 0-0 .

In minutul 55,Andrei Cristea reuseste sa deschida scorul printr-un sut la coltul scurt,dupa o faza foarte frumoasa a iesenilor. In minutul 70,Cobrea are o interventie providentiala la sutul lui Cristea,care putea duce scorul la 2-0.Pe sfarsit,botosanenii au incercat egalarea,dar fara efecte pe tabela de marcaj. Baietii lui Leo Grozavu au parut sa fie fara vlaga,fara luciditate in fata portii .

In etapa urmatoare FC Botosani va intalni pe Concordia Chiajna.