Sunset Sunset: 19:09

Ultimele Știri

FC Botosani – Concordia Chiajna 1-1 (0-1) . Dan Alexa ne-a bagat in „ceata”.

5 februarie 2017 | Fotbal, Sport

FC Botosani si Concordia Chiajna s-au anihilat reciproc,remizand,scor 1-1.Golurile partidei au fost inscrise de doi debutanti,Ovidiu Herea si Laurentiu Bus .

Oaspetii au deschis scorul din penalty,dupa ce Miron l-a faultat in careu pe Albu . FC Botosani a controlat in totalitatea repriza secunda,iar in minutul 70 a iesit la rampa Laurentiu Bus,care a inscris cu un sut plasat din marginea careului. Echipa lui Grozavu a solicitat un penalty in minutul 88,la un sut a lui Tarnovan,insa centralul partidei a dictat doar corner.

Pentru FC Botosani urmeaza partida cu CSU Craiova de sambata viitoare,in timp ce pentru Concordia urmeaza meciul cu Dinamo Bucuresti . FC Botosani a ramas si etapa aceasta pe pozitia a opta.