Sunset Sunset: 19:18

Ultimele Știri

FC Botosani – Concordia 1-1 . Rezultat echitabil cu Leo in tribune .

14 aprilie 2017 | Fotbal, Sport

FC Botosani a remizat in aceasta seara, scor 1-1 impotriva echipei, Concordia Chiajna, antrenata de Dan Alexa. Elevii lui Alexa, au avut o ocazie uriasa in minutul 3, atunci cand Serediuc a ratat o ocazie din cativa metri, Cobrea a avut un reflex senzational. In minutul zece, FC Botosani a deschis scorul, prin Tarnovan . Acelasi Tarnovan a sutat in minutul 27, insa putin peste poarta aparata de Balgradean .

In minutul 58, Bordeianu a fost aproape de 2-0, dar sutul sau cu pamantul a fost respins in corner .In minutul 66, noul intrat Munteanu a inscris din fata portii dupa o centrare de manual a lui Gradinaru . In minutul 84, Concordia putea prelua conducerea, insa executia lui Herea a fost lamentabila si scorul s-a terminat 1-1 in Vinerea Mare .

Pentru FC Botosani urmeaza deplasarea de la Pandurii Targu Jiu .