Sunset Sunset: 19:18

Ultimele Știri

FC Botosani – AC Wolfsberger 1-0 (0-0) .

5 iulie 2017 | Politica

FC Botosani a castigat ieri primul amical contra austriecilor de la AC Wolfsberger, cu scorul de 1-0, dupa golul inscris de Catalin Golofca. FC Botoșani s-a impus destul de clar în fața austriecilor de la AC Wolfsberger cu scorul de 1-0, dupa ce la pauza scorul a fost 0-0. Unicul gol al confruntării a fost marcat de Cătălin Golofca în minutul 57.
Aceasta a fost prima victorie înregistrată de FC Botoșani sub bagheta lui Costel Enache. În primele două teste din Austria, FC Botoșani a cedat cu 3-1 cu albanezii de la Kukesi și a remizat, 1-1 cu Dinamo Kiev.
FC Botosani: Cobrea – Unguruşan, Burcă, Miron, Serediuc – Bordeianu, Cucu, Moruţan – Golofca, D. Popa, L. Buş. Antrenor Costel Enache. In repriza a doua au jucat: Pap – Patache, Plămadă, Tincu, Muşat – Bordeianu, Târşa, Fulop – Roman, Ciaccheri, Golofca