Sunset Sunset: 19:08

Ultimele Știri

Dinamo şi FC Botoşani au remizat 0-0

4 aprilie 2015 | Fotbal, Sport

fcDinamo şi FC Botoşani au remizat 0-0 intr-unul dintre cele mai slabe meciuri din acest retur. Cu toate acestea, punctul obţinut de elevii lui Leo Grozavu este unul foarte important pentru moralul echipei botoşănene. In prima

repriză, Curileac a făcut minuni in poartă, blocandu-l de trei ori in drumul spre gol pe golgeterul Kamil Bilinski. Cea mai mare ocazie a meciului a avut loc in minutul 33, cand atacantul polonez a lovit bara cu o lovitură de cap, iar in aceeaşi fază, peste cateva secunde, a mai fost blocat in două randuri de portarul Curileac. In minutul 65, Ivanovici a centrat superb pentru Hadnagy, căruia i-au lipsit numai caţiva centimetri pentru a putea relua cu capul din plonjeu. Apoi, acelaşi atacant a fost blocat de două ori in extremis de portarul Marc. Şi Batin şi-a bătut joc de o ocazie mare care putea insemna golul victoriei. Dinamo a incheiat meciul in atac, dar Bilinski nu a reuşit să invingă pe Curileac cu o reluare interesantă (90+4), iar Dorin Rotariu – intrat şi el pe parcursul reprizei secunde – putea inchide meciul după o preluare excelentă, dar goalkeeperul botoşănean a ieşit din nou salvator şi l-a blocat.