Sunset Sunset: 19:13

Ultimele Știri

ACS Poli Timisoara – FC Botosani 1-1. Golofca marcheaza din pasa lui Fulop

1 mai 2017 | Fotbal, Sport

FC Botosani a terminat la egalitate meciul din etapa a opta a play-out-ului de la Timisoara, scor 1-1. Prima ocazie importanta a meciului a fost in minutul 33, atunci cand Bordeianu a trimis periculos din lovitura libera. In minutul 38, Canu a deschis scorul cu o lovitura de cap bine plasata. Fucek a avut ultima ocazie importantă înainte de pauză, dar a fost blocat de Cobrea. Leo Grozavu a fost inspirat prin introducerea lui Lorand Fulop, care a intrat foarte bine in meci, oferindu-i o pasa de gol lui Golofca in minutul 76 . Unguruşan, în minutul 87, şi Popovici, în prelungiri, au trecut pe lângă golul victoriei pentru moldoveni, iar partida s-a încheiat 1-1.

Pentru FC Botosani urmeaza meciul de duminica, ora 13:30 cu Gaz Metan Medias de pe teren propriu .